Інститут «МіськЦивільПроект» виступив головним галузевим партнером IV Міжнародного архітектурного форуму «Сучасна архітектура: інновації, технології, потенціал», який відбувся 4 червня 2015 року. Спікери Інституту «МіськЦивільПроект» і консалтингової компанії City Development Solutions вступили з доповіддю в рамках ділової програми. Організатор Форуму – журнал Commercial Property.


Однією з актуальних проблем для українського ринку нерухомості є підвищення рентабельності об’єктів нерухомості. Головний архітектор проектів Інституту «МіськЦивільПроект» Андрій Ковальчук та директор консалтингової компанії City Development Solutions Ярослава Чапко у своїй спільній доповіді на тему «Ефективне проектування об’єктів нерухомості – результат спільної роботи проектантів і консультантів» на прикладі житлового об’єкта продемонстрували, які інструменти, в тому числі і архітектурні, сприяють підвищенню привабливості об’єкта в очах інвесторів (покупців).

Головний архітектор проектів Інституту «МіськЦивільПроект» Андрій Ковальчук:
«Проектанти можуть істотно збільшити рентабельність проекту, забезпечивши вдале планування, вид з вікон. На затребуваність нерухомості впливають близькість інфраструктурних об’єктів, архітектурні рішення об’єкта і, звичайно ж, вартість. Фактори, що визначають вартість «квадратних метрів», визначаються ще на етапі проектування: проектанти можуть оптимізувати вартість нерухомості за рахунок підбору матеріалів з прийнятним співвідношенням «ціна-якість».

У IV Міжнародному архітектурному форумі взяли участь понад 100 представників з 7 країн. Основні теми, які обговорювалися на форумі – архітектурні рішення, які покликані підвищити інвестиційну привабливість об’єктів нерухомості.