Компанія НЕСТ проводить відкритий архітектурний конкурс на ідею реконструкції садиби Міхельсона і прилеглого до неї покинутого дитячого садjxка, розташованих по вулиці Пушкінській в Шевченківському районі міста Києва. Перший етап конкурсу, огляд і оцінка стану будинків № 35 (А, Б) – 37 (А, Б) по вулиці Пушкінській, відбувся 19 травня. Інститут «МіськЦивільПроект» приєднався до конкурсу і готує свій варіант просторового рішення архітектурного ансамблю будівель на Пушкінській.

Вікторія ЯКОВЛЄВА, радник з інформаційної політики компанії НЕСТ:

«Ми оголошуємо відкритий конкурс і очікуємо від архітекторів пропозицій щодо поверненню до життя цієї ділянки в самому центрі Києва. Вже багато років навколо цього об’єкта тривають конфлікти, було безліч судів – проте ми виходимо на діалог і з архітекторами, і з істориками, і з місцевими жителями, щоб врешті-решт прийти до компромісу і врятувати ці будівлі від повного руйнування».

Комплекс будинків по вул. Пушкінській – пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення. Конкурсне завдання передбачає роботи з відновлення чотирьох житлових будинків і зведення новобудови, на перших двох поверхах якої буде розміщуватися дитячий дошкільний заклад.

До оцінювання конкурсних робіт журі приступить після 8 липня (останній день подачі робіт). Архітектурна майстерня, проект якої переможе, приступить до розробки детального проекту комплексної забудови, а також братиме безпосередню участь у процесі реставрації та будівництва.