Кожна п’ята новобудова зводиться з помилками в проектуванні. Недоліки бувають як глобальними, так і дрібними, які може виправити майбутній власник квартири. ABCnews виділив основні будівельні ляпи і вивчив причини їх виникнення.

Чому так відбувається?

Більшість столичних новобудов відрізняють неякісні, а то й зовсім непристосовані до життя планування квартир, вважає віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний. Позначається, впевнений він, недолік професійної освіти і досвіду у архітекторів. «В гонитві за яскравими зовнішніми формами архітектори забувають про те, що житло має бути в першу чергу практичним», – говорить Духовичний.

В економ-сегменті забудовники не витрачаються на авторські проекти, а обіграють типові. Такий підхід породив масу незатишних і часом просто диких планувань житла – з багатокутними нефункціональними кухнями і санвузлами, довжелезними коридорами, витягнутими пеналами-кімнатами. «Це свого роду відрижка того будівельного буму, під час якого ціна на квадратні метри росла в геометричній прогресії, а невибагливий споживач готовий був жити в найпотворніших проектах», – вважає заступник голови Української асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

Ще одна з причин ляпів від забудовників – початок будівельних робіт без всієї належної документації. Ситуації, коли планування змінюються в ході будівництва, зустрічаються досить часто, відзначає провідний архітектор Інституту «МіськЦивільПроект» Ганна Омшанская. «Це в тому випадку, коли мова йде про так звані «самобуди». Коли йде будівництво без готової документації, неминучі проблеми в конструктиві – можуть з’явитися «зайві» колони в невідповідних місцях, не дотримуються будівельні норми і т. д.», – попереджає вона.

Буває, що забудовники переробляють планування в існуючих проектах. Пік такої тенденції припав на 2009-2010 роки. У огрядні докризові часи будівельники робили акцент на квартири великого метра, а під час кризи покупці надавали перевагу меншим площам. Ось будівельникам і довелося змінювати проекти.

За словами глави ради Ukrainian Building Community Олени Шуляк, девелопери і проектанти повинні навчитися поважати свого кінцевого споживача, не бути на ринку тимчасовцями і – поважати закон. Але для цього необхідно, щоб чиновники не виламували їм руки, не вимагали хабарів, а замість цього – контролювали процес будівництва.

Повна версія матеріалу